Wybieg dla psów w Warszawie

W śródmieściu Warszawy ma powstać pierwszy w mieście wybieg dla psów.

Na tą inwestycję przeznacza się teren wielkości kilku tysięcy metrów, który będzie ogrodzony siatką. Ma w nim znajdować się tor przeszkód do zabawy oraz specjalne miejsce na psią toaletę. Najgorzej sytuacja wygląda na ulicy Kruczej, gdzie na chodnikach często widzi się psią kupę.

Zaproponowano trzy lokalizacje. Oprócz wydzielonego miejsca na toaletę znajdą się także kosze i torebki, jak również teren będzie regularnie sprzątany przez służby miejskie. W sprawie wyglądu toalety mają wypowiedzieć się mieszkańcy.

Do tej pory w śródmieściu powstały trzy psie toalety, ale prawie nikt z nich nie korzysta. Mieszkańcy stolicy są załamani, szczególnie ci którzy mieszkają na parterze. Niekiedy trudno jest otworzyć okno, po prostu do domu wlatuje brzydki zapach i śmierdzi.

Często przed dzielnicowym ratuszem spacerują właściciele psów ze swoimi pupilami, które załatwiają się na trawniku. Nikt nie sprząta po psach. Urzędnicy zastanawiają się czy nie fotografować tych osób, byłby to jakiś sposób na opornych właścicieli.

Planuje się, że wybieg powstanie do końca wakacji.