Strefa dla psa

Na jednym z osiedli Krakowa skutecznie poradzono sobie z problemem psich kup. Powstał tam specjalny wybieg dla psów, dzięki czemu Prądnik Czerwony wygląda zdecydowanie ładniej.

W parku przy ul. Strzelców pieski mogą bez przeszkód korzystać ze specjalnej, przeznaczonej dla nich toalety. Rozwiązanie takie jest o tyle atrakcyjne dla właścicieli czworonogów, że nie muszą sprzątać po swoich ulubieńcach. Zajmą się tym odpowiednie służby miejskie.

Jest to jedyne takie miejsce w Krakowie. Rozwiązanie jest natomiast chętnie stosowane na Zachodzie. Po psich wybiegach psy mogą biegać swobodnie i załatwiać potrzeby fizjologiczne w dowolnym miejscu. Poza wybiegami natomiast psy od razu muszą mieć nałożone smycze, a po zrobieniu kupy właściciel ma natychmiast posprzątać. Inaczej czeka go wysoka kara pieniężna.

Z rozwiązania problemu psich kup cieszą się nie tylko właściciele czworonogów, ale także urzędnicy. Popularność miejsca pokazuje, jak dobry był to pomysł. Zwłaszcza porównując skuteczność tego rozwiązania ze stosowanymi wcześniej sposobami na zanieczyszczone psimi odchodami miasto można nawet powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę. Urzędnicy chcą dodać do psiego wybiegu także kosze na psie odchody oraz woreczki do sprzątania.

Straż miejska także jest zadowolona z pomysłu założenia w dzielnicy wybiegu dla piesków. Strażnicy również zauważają, że od kiedy istnieje ta specjalna strefa dla czworonogów mniej zanieczyszczony jest pozostały teren.

Wszyscy zgadzają się z tym, że przydałyby się kolejne takie miejsca w Krakowie. Czy jednak powstaną? Prądnik Czerwony zainwestował w powstanie parku dla psów aż 370 tysięcy złotych. Nie jest to więc prosta i tania sprawa, ale poważna inwestycja, której koszty mogą ograniczyć zapał innych dzielnic do stosowania takiego rozwiązania. Warto jednak sporządzić bilans zysków i strat i zastanowić się, czy nie lepiej zainwestować w powstanie kolejnego wybiegu dla psów zamiast angażować się w innego rodzaju rozwiązania problemu psich kup o wątpliwej jak dotąd skuteczności.