Pojemniki na psie odchody przypominają o sprzątaniu po pupilu

W Szczecinie ustawiono 55 nowych pojemników na psie odchody. Pojemniki wyposażone są w woreczki i w dodatkową tabliczkę która przypomina „zapominalskim” właścicielom czworonogów, że za pozostawienie nieczystości swojego psa w miejscu publicznym można dostać mandat.

Pomarańczowe kosze na psie odchody są dobrze widoczne. Pewną nowością jest fakt, że dołączono do nich tabliczkę z informacją, jaka kara grozi za niesprzątnięcie po pupilu. Otóż ta niefrasobliwość delikatnie mówiąc a określając dosadniej - kompletny brak szacunku dla reguł współżycia społecznego może kosztować właściciela psa nawet 500 złotych.

Kosze stoją na swoich miejscach od kilku tygodni. Rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie zapewnia, że miasto dba o regularne opróżnianie zawartości pojemników oraz o zaopatrywanie ich w foliowe woreczki.

Miejsc ustawienia koszy na psie odchody nie wybrano przypadkowo. Brano pod uwagę zwyczaje szczecińskich psów i ich właścicieli. Tam gdzie osoby posiadające czworonożnych przyjaciół pojawiają się na spacerach najczęściej – tam właśnie ustawiono pojemniki. Poza tym już wkrótce zamontowane zostaną kolejne.

Wszystkie te działania są po to, by mieszkańcy Szczecina nauczyli się dbać o publiczną przestrzeń i by sprzątali po swoich ulubieńcach.

Trzeba przyznać, że Szczecin nie żałuje pieniędzy na walkę z psimi odchodami. Jak dotąd władze miasta wydały na ten ważny cel 26 tysięcy złotych.