Odkurzacz do psiej kupy

W Toruniu zakupiono specjalne odkurzacze za pomocą których będą sprzątane psie odchody. W ten sposób Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania chce walczyć z psimi kupami pokrywającymi toruńskie chodniki i trawniki.

Toruńskie chodniki upstrzone są psimi kupami. Zwłaszcza Starówka, która normalnie jest przecież dumą miasta pokryta jest warstwą psich odchodów. Spacerowicze zmuszeni są do bardzo uważnej obserwacji gruntu pod nogami oraz slalomu między nieczystościami pozostawionymi przez czworonożnych przyjaciół człowieka. Właściciele psów z kolei wydają się nie rozumieć, na czym polega problem, a już na pewno współpraca z urzędnikami w celu utrzymania porządku w mieście wykracza poza ich możliwości i chęci.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania dość ma już bezskutecznego namawiania mieszkańców i czekania aż zaczną sprzątać po pupilach. Zakpiono specjalne odkurzacze do sprzątania psich odchodów. Odkurzacz na psie kupy nie jest szczególnie skomplikowanym urządzeniem, ale za to skutecznym i wydajnym. Ma stelaż, silnik, wiaderko na psie kupy i pojemnik na zassane przy okazji liście i nieczystości inne niż odchody czworonogów. Psie kupy trafiają do odkurzacza i znikają z przestrzeni publicznej miasta, a o to przecież przede wszystkim chodzi.

Odkurzacz na psie odchody łatwo wyczyścić i już po chwili wykorzystać ponownie dla dobra miasta. Urządzenie znacznie ułatwi pracę osób oczyszczających chodniki. Użycie zamiast miotły i szufelki specjalnego odkurzacza przyspieszy pracę MPO i uczyni ją przyjemniejszą. Odkurzacze są proste w obsłudze, w związku z tym nie trzeba dużego wysiłku by opanować zasadę ich działania.

Toruń zakupił najprostszą wersję odkurzacza na psie odchody. Istnieją także urządzenia zamontowane na rowerze lub motorze, które wykorzystywane są do sprzątania londyńskich, praskich i paryskich ulic. W Polsce takie urządzenie można spotkać w Środzie Wielkopolskiej. Innym polskim miastem, które przymierza się do zakupu odkurzacza na psie odchody jest Poznań.