Warszawa

Odkurzacze na psie kupy

Władze Bemowa nie zamierzają przyglądać się z założonymi rękoma jak na terenie ich dzielnicy panoszą się psie kupy. Od firmy z Poznania wynajęły dziewięć odkurzaczy z pomocą których będzie oczyszczany teren chodników i parków.

Akcja w Morskim Oku

Uczestnicy niedzielnej akcji zbierania psich kup w warszawskim parku Morskie Oko wiedzą, że sprzątane po pupilu nie jest zajęciem najprzyjemniejszym pod słońcem, ale wiedzą także, że jest absolutnie konieczne, jeśli chce się dbać nie tylko o ulubieńca, ale również o estetykę stołecznych parków i ulic.

Więcej koszy na psie kupy w Warszawie

Z powodu przeprowadzenia przez Gazetę Stołeczną akcji „Sprzątnij psią kupę”, Zarząd Oczyszczania Miasta obiecał, że postawi w Warszawie więcej koszy na psie kupy.

Dlaczego psie kupy są tak niebezpieczne?

Akcja „Sprzątnij psią kupę” ma na celu przekonanie właścicieli psów, żeby sprzątali po swoim milusińskich w imię wspólnego dobra.

Wybieg dla psów w Warszawie

W śródmieściu Warszawy ma powstać pierwszy w mieście wybieg dla psów.

Na tą inwestycję przeznacza się teren wielkości kilku tysięcy metrów, który będzie ogrodzony siatką. Ma w nim znajdować się tor przeszkód do zabawy oraz specjalne miejsce na psią toaletę. Najgorzej sytuacja wygląda na ulicy Kruczej, gdzie na chodnikach często widzi się psią kupę.

Pomysły na problem z odchodami

Około dwóch tysięcy ton psich odchodów zbiera się przez cały rok na warszawskich trawnikach. Właściciele czworonogów w dalszym ciągu jednak jakby nie widzą, że to właśnie oni przyczyniają się do trwania problemu ze względu na niesprzątanie kup swoich pupili. Miasta muszą rozwiązać problem psiej kupy, gdyż stanowi ona zagrożenie dla mieszkańców miast i dla środowiska.