Gdzie wyrzucać psie odchody?

Czy zasadne jest karanie mandatami osób, które nie sprzątają po swoich psach, gdyż nie mają gdzie wyrzucić nieczystości? Brak specjalnych koszy na psie odchody skutecznie zniechęca do usuwania odchodów pozostawionych przez czworonogi. Mieszkańcy Bielska zastanawiają się, co można zrobić w tej sprawie.

Bielszczanie coraz częściej skarżą się, że karani są mandatami przez straż miejską za niesprzątanie po swoich psach, podczas gdy w pobliżu nie ma odpowiednich koszy na psie kupy. Zastanawiają się, czy takie kary faktycznie im się należą. Jeśli ktoś naprawdę chce posprzątać po pupilu musi niejednokrotnie znacznie nadłożyć drogi w poszukiwaniu specjalnego pojemnika.

Interwencje straży miejskiej i kary za niesprzątanie po psach są wynikiem zwrócenia szczególnej uwagi przez miasto na problem psich kup. Właściciele psów po prostu muszą sprzątać po swoich pupilach, gdyż do tego zobowiązują ich przepisy. Co do koszy na psie odchody, to prawdą jest, że jest ich mało i można je spotkać tylko w parkach, natomiast wydział gospodarki miejskiej i ochrony środowiska zachęca, by wrzucać psie kupy do zwykłych koszy na śmieci.