Akcesoria do zbierania psich odchodów

W jaki sposób tłumaczą się ci właściciele czworonogów, którzy nie sprzątają odchodów pozostawionych przez swoich pupili na trawnikach lub chodnikach? Mówią, że nie mają specjalnych akcesoriów i nie wiedzą, gdzie można je nabyć. Jednak sprzedawcy ze sklepów zoologicznych nie wierzą takim zapewnieniom.

Jeśli ktoś poważnie podchodzi do obowiązku sprzątania po swoim pupilu, bez problemu dowie się gdzie nabyć torebkę i łopatkę do sprzątania po psie. Odwiedzający sklep zoologiczny Kakadu dobrze wiedzą, że to tam można zakupić zestawy torebek. 48 sztuk spokojnie wystarczy na cały miesiąc.

Trzeba jednak być przekonanym do słuszności idei sprzątania po psie. Zdaniem niektórych właścicieli czworonogów, których przedstawicielem jest odwiedzający sklep Kakadu pan Michał - kupa jest biodegradowalna i w przeciwieństwie do foliowej torebki nie szkodzi środowisku naturalnemu. Pan Michał dodatkowo nie chce obciążać swojego budżetu wydatkiem na foliowe lub papierowe woreczki (cena jednego zestawu wacha się od 7 do 10 złotych).

Zarówno w zwyczajnych sklepach zoologicznych jak i w sklepach internetowych można zakupić akcesoria ułatwiające zbieranie psich odchodów. Na przykład w sklepie Animalia.pl specjalna łopatka kosztuje ok. 16 złotych, a jako bonus dostajemy pakiet torebek. Łopatka działa na bardzo prostej zasadzie. Wystarczy ją otworzyć i zgarnąć odchody np. z trawnika. Kupa naszego psa wędruje do torebki, a torebka do kosza. Sposób higieniczny i estetyczny. Dobry zwłaszcza dla osób, które nie chcą brać kupy bezpośrednio do uzbrojonej w torebkę ręki.

Inne sklepy oferują akcesoria do zbierania kup pozostawionych przez naszych pupili w podobnej cenie. Można na przykład kupić je w sklepach Zooplus.pl i Zooshop.pl. Także przy okazji zakupów w Ikei możemy zaopatrzyć się w zwinięte w rolki torebki na psie odchody.

Jeśli nie chcemy używać torebki rozwiązaniem jest użycie specjalnej „łapki”. Jest to rodzaj klamry, w którą zbieramy kupę i zanosimy do kosza. Jeszcze innym gadżetem, pomocnym dla osób, które zapominają zabrać na spacer torebkę jest Doggie Pick Up. Jest to pojemnik z torebkami, który z łatwością możemy przyczepić do obroży naszego pupila.

Gadżetów i akcesoriów umożliwiających utrzymanie higieny na spacerze z pieskiem jest całe mnóstwo, jednak właściciele sklepów zoologicznych nie widzą, żeby zainteresowanie nimi wzrastało. Obawiają się, że ludzie są zbyt leniwi, by sprzątać po swoich czworonożnych przyjaciołach.

Jednocześnie daje się zauważyć, że jeśli jakieś produkty do sprzątania zaczynają cieszyć się rosnącym powodzeniem to te zestawy, które zawierają łopatki do sprzątania. Natomiast pakiety z torebkami i dołączonymi do niech rękawiczkami wychodzą z użycia.

Mimo istnienia specjalnych sprzętów warszawiacy w dalszym ciągu nie kłopoczą się sprzątaniem po pupilach. Pytani o zdanie w tej wydawałoby się ważnej, a ostatnio także medialnej sprawie mówią, że nie sprzątają i nie zamierzają tego robić. Nie czują się odpowiedzialni za czystość placów i chodników, ani za kłopoty wszystkich tych, którzy wdepną w kupę zostawioną przez ich psa.